Oscyloskopy BK Precision DSO, MSO - https://www.bkprecision.pl

Oficjalny przedstawiciel w Polsce
MENU
PRZYRZĄDY POMIAROWE ZASILACZE TESTERY
Go to content

Oscyloskopy BK Precision DSO, MSO

Firma BK Precision specjalizuje się w opracowaniu i produkcji przyrządów pomiarowych na potrzeby warsztatowe i serwisowe.

Nowoczesne i szybkie oscyloskopy BK Precision są niezbędnym narzędziem diagnostycznym każdego warsztatu czy pracowni konstruktorskiej.

Tabela zawiera zestawienie najbardziej popularnych oscyloskopów. Jeżeli potrzebne są Państwu oscyloskopy o innych parametrach - prosimy o KONTAKT


Najważniejsze parametry charakteryzujące oscyloskopy:
1. Pasmo przenoszenia MHz
Wzmacniacze wejściowe oscykoskopów działają w paśmie od prądu stałego DC do dziesiątek, setek i więcej MHz. Pasmo przenoszenia to częstotliwość przy której wzmocnienie spada o ok. 3dB.

2. Szybkość próbkowania MS/s, GS/s

- w czasie rzeczywistym (Real Time), jest to szybkość działania przetowrników analogowo - cyfrowych, im więcej tym lepiej.
- dla sygnałów powtarzalnych (ETS, Equivalent Time Sampling), jest to funkcja pozwalająca oscyloskopowi na dobre zobrazowanie oglądanego szybkkiego przebiegu, pod warunkiem, że jest to przebieg powtarzalny, np. sygnał sinusoidalny. W ten sposób oscyloskop może prawidłowo wyświetlać kształt szybkiego przebiegu, nawet gdy rzeczywista szybkość (częstotliwość) próbkowania jest mniejsza lub porównywalna z częstotliwością sygnału wejściowego. Zazwyczaj szybkość próbkowania z powtarzaniem (tzw. Repetitive Sampling) jest wielokrotnie wyższa niż Rzeczywista (Real Time). Funkcja stopniowego "gromadzenia" próbek nadaje się do obserwacji prawidłowo zsynchronizowanych sygnałów wejściowych, które mają powtarzalny charakter. Przy pomiarach szybkich sygnałów o charakterze jednorazowym (np. rzadko powtarzalne impu
lsy) musimy polegać na Rzeczywistej Szybkości Próbkowania (Real Time)

3. Długość pamięci - rejestrowanego rekordu  MSłowa
Im większa tym lepiej, dzięki temu można przechwycić dłuższy fragment sygnału, a następnie można go przybliżać (ZOOM) dla dokładnego zbadania.
Dla potrzeb analizy, edycji i tworzenia raportów na podstawie zarejestrowanych sygnałów oscyloskopowych dostępne jest oprogramowanie WaveXpress

Oscyloskop BK2190E

100 MHz, 1 GSa/s, 2-kanały


Podstawowe patrametry oscyloskopu BK2190E

  • Pasmo 100MHz, 2 kanały
  • Ekran 7 cali, 800 x 480
  • 32 Automatyczne funkcje pomiarowe, FFT
  • Interfejs LAN (ETHERNET) - standard, USB- standard
  • Pamięć: 40 000 punktów
  • Oprogramowanie PC - w komplecie dostawy

Oscyloskop 2190E łączy wydajność i wartość w jednym przenośnym rozwiązaniu. Dzięki zaawansowanym możliwościom wyzwalania, długiej pamięci przebiegów do 40000 punktów i rozbudowanym funkcjom, takim jak testowanie granicy pass / fail, filtrowanie cyfrowe, rejestrator przebiegów i 32 pomiary automatyczne, ten oscyloskop oferuje potężne narzędzia w niewielkim, przystępnym cenowo pakiecie.

BK254XC - Oscyloskop: DSO, MSO


Back to content