Skopometry (Osc.+ Multimetr) - https://www.bkprecision.pl

Oficjalny przedstawiciel w Polsce
MENU
PRZYRZĄDY POMIAROWE ZASILACZE TESTERY
Przejdź do treści

Skopometry (Osc.+ Multimetr)


Skopometr - Seria BK 251X


- POBIERZ BROSZURĘ -       SKOPOMETRY       - INSTRUKCJA -
BK 2515   -    60MHz  izolowane kanały    
BK 2516   -    100MHz izolowane kanały     

BK 2512   -    100MHz nieizolowane kanały

BK 2511   -    60MHz nieizolowane kanały  

Firma BK Precision specjalizuje się w opracowaniu i produkcji przyrządów pomiarowych na potrzeby warsztatowe i serwisowe. Nowoczesne oscyloskopy są niezbędnym narzędziem diagnostycznym każdego warsztatu czy pracowni konstruktorskiej.


Dla potrzeb analizy, edycji i tworzenia raportów na podstawie zarejestrowanych sygnałów oscyloskopowych dostępne jest oprogramowanie WaveXpress

Najważniejsze parametry charakteryzujące oscyloskopy BK Precision:

1. Pasmo przenoszenia MHz
Wzmacniacze wejściowe oscykoskopów działają w paśmie od prądu stałego DC do dziesiątek, setek i więcej MHz. Pasmo przenoszenia określa górną częstotliwość graniczną przy której wzmocnienie spada o ok. 3dB.
2. Szybkość próbkowania
- w czasie rzeczywistym (Real Time), jest to szybkość działania przetowrników analogowo - cyfrowych, im więcej tym lepiej.
- dla sygnałów powtarzalnych (ETS, Equivalent Time Sampling), jest to funkcja pozwalająca oscyloskopowi na dobre zobrazowanie oglądanego szybkkiego przebiegu, pod warunkiem, że jest to przebieg powtarzalny, np. sygnał sinusoidalny. W ten sposób oscyloskop może prawidłowo wyświetlać kształt szybkiego przebiegu, nawet gdy rzeczywista szybkość (częstotliwość) próbkowania jest mniejsza lub porównywalna z częstotliwością sygnału wejściowego. Zazwyczaj szybkość próbkowania z powtarzaniem (tzw. Repetitive Sampling) jest wielokrotnie wyższa niż Rzeczywista (Real Time). Funkcja stopniowego "gromadzenia" próbek nadaje się do obserwacji prawidłowo zsynchronizowanych sygnałów wejściowych, które mają powtarzalny charakter.
Przy pomiarach szybkich sygnałów o charakterze jednorazowym (np. rzadko powtarzalne impulsy) musimy polegać na Rzeczywistej Szybkości Próbkowania (Real Time)
3. Długość pamięci - rejestrowanego rekordu
Im większa tym lepiej, dzięki temu można przechwycić dłuższy fragment sygnału, a następnie można go przybliżać (ZOOM) dla dokładnego zbadania.

4. Funkcja MULTIMETRU
W zastosowaniach przenośnych często zachodzi potrzeba użycia oscyloskopu i multimetru. Połączenie tych przyrządów nosi nazwę SKOPOMETR (SCOPOMETER). Typowo funkcja SKOPOMETRU wymaga podłączenia sond pomiarowych do wydzielonych wejść typowych dla multimetru.


PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE Oscyloskopów BK Precision


  • Szybkość próbkowania 1GS/s w czasie rzeczywistym (z przeplotem),
  • Długość pamięci 2Mpunkty
  • Wbudowany multimetr, maksymalne wskazanie 6000
  • Automatyczne pomiary, FFT
  • Waga 1.54kg
  • Interfejs USB, Oprogramowanie PC
  • Możliwość pracy w trybie Rejestratora
  • Zasilanie akumulatorowe, >3 godziny pracy na akumulatorze
2515 ekran
2515 ekran 2
Copyrights
HIK-CONSULTING
Wróć do spisu treści